פעילויות שנתיות

במהלך שנת הלימודים במדרשה אנו עורכים פעילויות מיוחדות הכוללות שבתות וחגים במדרשה וכן פעילויות נופש מגוונות, אשר מטרתן להעצים ולהעמיק את החוויה היהודית סביב מעגל השנה בקרב בנות המדרשה.

בנות המדרשה מוזמנות להתארח בכל עת, אצל משפחות הקהילה החרדית בנווה שאנן ולטפח קשרים קהילתיים. האירוח במשפחות הקהילה הוא חוויה מרוממת ויוצאת דופן וזוהי הזדמנות נפלא ללמוד על הנהגות הבית היהודי באופן בלתי אמצעי וליהנות מאווירת שבת או חג קדושה ומרוממת. במהלך השנה אנו נוסעים בצוותא לשבתות מדרשה בקרב קהילות ברחבי הארץ, בבני ברק, ירושלים רכסים ועוד, שם זוכות הבנות לקבלת פנים מאירה ומחבקת, וזוכות להתבשם מאווירת שבת בעיר חרדית.

התפילות בבית הכנסת פונוביץ, המפגש עם הרבנית קניבסקי זצ"ל, הטיש בבתי הכנסת במאה שערים, התפילות בכותל המערבי, ההליכה המרוממת בסמטאות העיר העתיקה בצפת הן רק חלק מהחוויות והרשמים אותן אוספות הבנות לאורך השנה.

בנוסף במהלך השנה אנו עורכים אחת לחודש "שבת מדרשה" בה מתכנסות הבנות לסעודה משותפת בהשתתפות משפחות הרבנים, כאשר הפעם הבנות מנצחות על האירוח. שבתות המדרשה הן הזדמנות להעמיק קשרים, לצלול לשיחות על משמעות הבריאה, לקרוא תהילים בצוותא, לזמר על שולחן השבת, לחגוג לכלה הטרייה ולמלא מצברים לקראת השבוע החדש.

בנות המדרשה אשר משתתפות באופן קבוע בפעילויות אלו מעידות כי החוויה יוצאת הדופן, המפגש הבלתי אמצעי עם המשפחות המארחות, מעמיקות את החוויה הרוחנית ומעניקות מימד נוסף לתהליך ההתקרבות אל בורא עולם. בנות רבות ממשיכות את הקשרים עם המשפחות גם לאחר נישואיהן, והן חוזרות אל אותה אווירת שבת קדושה גם עם בעליהן.

אנו מזמינים אותך ליצור קשר ולהיות חלק ממשפחת המדרשה. מחכים לך!

 

להלן מבחר מתוכניות האירוח והפעילויות השנתיות במדרשה:

 
תוכניה: שבת מדרשה אירוח בקהילת ברכסים  תוכניה: שבת מדרשה במרכז הספרדי ברובע היהודי בירושלים
   
תוכניה: חג מתן תורה תשע"א – תוכנית שיעורים אל תוך הלילה תוכניה: שבת מדרשה במלון המצודה צפת
 שבתות מדרשה וחגים - שבועות
תוכניה: חג מתן תורה תש"ע – תוכנית שיעורים אל תוך הלילה